Αρχική / ΜΠΑΣΚΕΤ / Η στατιστική του ντέρμπι (pic)

Η στατιστική του ντέρμπι (pic)

Ο Ολυμπιακός κέρδισε με σκορ 87-85 στην παράταση τον Παναθηναϊκό στο Ο.Α.Κ.Α., σημείωσε την 17 νίκη του στην Ευρωλίγκα και παρέμεινε στην 2η θέση της βαθμολογίας.

Οι «ερυθρόλευκοι» για 30 λεπτά επέβαλλαν πλήρως τον ρυθμό τους στο παρκέ, αλλά στην τελευταία περίοδο έχασαν την συγκέντρωση και την ψυχραιμία τους, συνθήκη που έδωσε στον Παναθηναϊκό την δυνατότητα να γυρίσει το ματς και να το στείλει στην παράταση.

Στο έξτρα πεντάλεπτο, παρά το γεγονός ότι βρέθηκε τρεις φορές πίσω στο σκορ, οι παίκτες του Σφαιρόπουλου δεν τα παράτησαν και σκοράροντας στα κρίσιμα σημεία, πήραν τελικά τη νίκη.

Δείτε την κάρτα με τα στατιστικά της αναμέτρησης…