Αρχική / ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ / Ερυθρόλευκος σίφουνας στους Τελικούς!

Ερυθρόλευκος σίφουνας στους Τελικούς!

«Σκούπισε» τον Παμβοχαϊκό με 3 νίκες και 9-0 σετ ο Ολυμπιακός
Χωρίς καν να χάσει σετ από τον Παμβοχαϊκό επέστρεψε στους τελικούς μετά από απουσία ενός έτους ο Ολυμπιακός. Οι «ερυθρόλευκοι» «σκούπισαν» τον αντίπαλό τους και με νέα νίκη στο Βραχάτι με 3-0 σετ (25-19, 25-23, 25-20) έκαναν επίδειξη ισχύος ενόψει των τελικών.

Η ομάδα του Μπόσκαν απειλήθηκε μόνο στο δεύτερο σετ από τον Παμβοχαϊκό ο οποίος ούτε στον τρίτο ημιτελικό μπόρεσε να αφοπλίσει τα όπλα του Ολυμπιακού. Στον τρίτο τελικό έκανε ρεκόρ λαθών με 35, αριθμός που του στοίχισε. Ο Αγκάμεζ «οργίασε» και πάλι και με 17 πόντους και ποσοστό στην επίθεση 75% έκανε και πάλι την διαφορά. Μπατατζίμ με 12 και Τζελάτι με 11 ήταν οι πρώτοι σκόρερ του Παμβοχαϊκού.

Οι «ερυθρόλευκοι» πλέον αναμένουν τον αντίπαλό τους στον τελικό που θα προκύψει από το ζευγάρι ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός.

About Χρήστος Παπαμιχαήλ

Έπιασε κορυφή στην έδρα του Παμβοχαϊκού!

Την 4η νίκη σε ισάριθμα ματς στη Volleyleague πανηγύρισε η ομάδα βόλεϊ Ανδρών του Ολυμπιακού, ...