Αρχική / ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ / Πάτησε κορυφή ο Ανσαριφάρντ

Πάτησε κορυφή ο Ανσαριφάρντ

Ο Καρίμ Ανσαριφάρντ με τα δύο γκολ που σημείωσε κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης έφτασε τα 6 στο πρωτάθλημα και μοιράζεται πλέον την κορυφή του πίνακα των σκόρερ, με τον Πέδρο Κόντε του ΠΑΣ Γιάννινα.

Ο φορ του Ολυμπιακού πέρασε ως αλλαγή στο ματς στο 62ο λεπτό, στην θέση του Ούρος Τζούρτζεβιτς και 17 λεπτά αργότερα χρίστηκε σκόρερ, αξιοποιώντας την ασίστ του Πάρντο, κάνοντας το 2-1, με το οποίο ουσιαστικά ο Ολυμπιακός «κλείδωσε» τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Στο 93΄ ο Ανσαριφάρντ βρήκε και πάλι τον δρόμο προς τα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.

Ο επιθετικός των «ερυθρολεύκων» μετράει πλέον έξι τέρματα στο πρωτάθλημα και είναι στην 1η θέση της λίσταςτων σκόρερ, μαζί με τον Πέδρο Κόντε του ΠΑΣ Γιάννινα.