Αρχική / ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ / «Βραχυκύκλωμα» και ήττα

«Βραχυκύκλωμα» και ήττα

03

Οι γυναίκες του Ολυμπιακού δεν τα κατάφεραν κόντρα στην Γιακίν Ντογκού, γνωρίζοντας την ήττα με 83-63.

Οι «ερυθρόλευκες» είχαν καλή παρουσία στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, διατηρώντας σε χαμηλά επίπεδα την διαφορά. Στην τρίτη περίοδο μάλιστα, οι παίκτριες της Ελένης Καπογιάννη ανεβάζοντας κατακόρυφα την απόδοσή τους, κατάφεραν να πάρουν και το προβάδισμα.

Στο 4ο δεκάλεπτο, ο Ολυμπιακός έχασε την συγκέντρωσή του, δεν είχε ενέργεια και μαχητικότητα στο παιχνίδι του, με αποτέλεσμα να δεχτεί σερί 20-0 στο τελευταίο πεντάλεπτο του ματς και να ηττηθεί.

Τα δεκάλεπτα: 19-17, 41-33, 58-57, 83-63

Γιακίν Ντογκού: Τσακίρ 4, Ελντεμπρίνκ 9, Ρόμπινσον 16, Χόλινγκσγουορθ 9, Μπασαράν, Κάρσον 16, Βάντερσλοοτ 15, Φιράτ, Τσαγκλάρ 14

Ολυμπιακός: Γκοτζή, Σταμάτη, Χατζηνικολάου 3 (8 α.),Μάλτση 11, Παπαμιχαήλ 2, Χαλιβέρα 2, Τζόνσον 12 (6ρ), Γιοβάνοβιτς, Κοσμά, Καλτσίδου 13, Δημητράκου 15, Κάιζερ 5

About kokkina.gr TEAM

Στα kokkina.gr, γράφουμε στα κόκκινα! Γράφουμε ό,τι αφορά τον Ολυμπιακό σε Ποδόσφαιρο, Μπάσκετ και όλα τα τμήματα του Ερασιτέχνη. Για ό,τι γίνεται και δεν λέγεται και ό,τι λέγεται και δεν γίνεται. Ανεξάρτητα, ειλικρινά και πάνω απ' όλα... κόκκινα!

Θες πλεονέκτημα; Κάνε διπλό!

Photo credit: Fede Bocchio Βρισκόμαστε στην τελική ευθεία της RS της Ευρωλίγκας και πλέον κάθε ...