Αρχική / ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ / “Αργυρός” ο Δαμιανός Μπαρουξής

“Αργυρός” ο Δαμιανός Μπαρουξής

oly

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε ο ιστιοπλόος του Ολυμπιακού, Δαμιανός Μπαρουξής, που κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στον “1ο Αγώνα Ακριτικών Νησιών Κύπελλο Καστελόριζο 2015”.

Ο αθλητής του Θρύλου τερμάτισε στη 2η θέση στη γενική κατάταξη ανάμεσα σε 62 αθλητές από όλη την Ελλάδα στη διοργάνωση “Καστελόριζο 2015”.

Παράλληλα, την 4η θέση κατέκτησε η Νεφέλη Κυριακού στην κατηγορία των κοριτσιών ανάμεσα σε 25 αθλήτριες από όλη τη χώρα.

Πολλές εμπειρίες αποκόμισαν και οι υπόλοιποι αθλητές της Ακαδημίας που και αυτοί με τη σειρά τους κατέβαλαν κάθε δυνατή προσπάθεια.

About kokkina.gr TEAM

Στα kokkina.gr, γράφουμε στα κόκκινα! Γράφουμε ό,τι αφορά τον Ολυμπιακό σε Ποδόσφαιρο, Μπάσκετ και όλα τα τμήματα του Ερασιτέχνη. Για ό,τι γίνεται και δεν λέγεται και ό,τι λέγεται και δεν γίνεται. Ανεξάρτητα, ειλικρινά και πάνω απ' όλα... κόκκινα!

Θες πλεονέκτημα; Κάνε διπλό!

Photo credit: Fede Bocchio Βρισκόμαστε στην τελική ευθεία της RS της Ευρωλίγκας και πλέον κάθε ...