Αρχική / ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ / Τα ερυθρόλευκα βραβεία και η κλήρωση της Α1 πόλο Ανδρών και Γυναικών

Τα ερυθρόλευκα βραβεία και η κλήρωση της Α1 πόλο Ανδρών και Γυναικών

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων της Α1 Πόλο Ανδρών και Γυναικών.

Το 32ο πρωτάθλημα Ανδρών θα ξεκινήσει στις 18 Οκτωμβρίου και ο Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον ΑΝΟ Γλυφάδας. Η λήξη του Α’ Γύρου είναι προγραμματισμένη στις 5 Ιανουαρίου 2018 και ο Β’ Γύρος από 13 Ιανουαρίου έως 25 Απριλίου 2018. Τα πλέι οφ, 8 – 31 Μαϊου 2018.

Το 20ό πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών, αρχίζει στις 21 Οκτωβρίου και όλες οι φάσεις του (Α’, Β’, Γ’) στην κανονική περίοδο, ολοκληρώνονται 31 Μαρτίου 2018. Τα πλέι οφ είναι προγραμματισμένα από 9 – 27 Μαϊου. Στην πρεμιέρα οι «ερυθρόλευκες» θα αντιμετωπίσουν ως γηπεδούχες τον Εθνικό.

Μαζί με την διαδικασία των κληρώσεων των νέων πρωταθλημάτων πραγματοποιήθηκαν και οι βραβεύσεις των κορυφαίων των περσινών πρωταθλημάτων, όπως προέκυψαν από σχετική ψηφοφορία των διαπιστευμένων αθλητικών συντακτών στην Ομοσπονδία.

Τα «ερυθρόλευκα» βραβεία!

Στους Άνδρες ο Γιάννης Φουντούλης ψηφίστηκε ως Πολυτιμότερος παίκτης του περσινού πρωταθλήματος και βραβεύτηκε και ως πρώτος σκόρερ με τα 83 τέρματα που σημείωσε.

Στις Γυναίκες ο Χάρης Παυλίδης ψηφίστηκε ως καλύτερος προπονητής, η Αλεξάνδρα Ασημάκη ως πολυτιμότερη παίκτρια και βραβεύτηκε ως σαν πρώτη σκόρερ με 67 γκολ και η Χρυσή Διαμαντοπούλου ως καλύτερη τερματοφύλακας.

Παράλληλα η Αλεξάνδρα Ασημάκη βρίσκεται στην κορυφή της λίστας των σκόρερ με 601 τέρματα.

Ακολουθούν τα προγράμματα της ομάδας πόλο Ανδρών και Γυναικών του Ολυμπιακού:

Το πρόγραμμα του Ολυμπιακού στην Α1 Ανδρών:

Α’ Γύρος

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (14/10)

ΑΝΟ Γλυφάδας-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (21/10)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.-Εθνικός

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25/10

Πανιώνιος-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4/11)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.-ΝΟ Βουλιαγμένης

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11/11)

ΝΟ Χίου-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25/11)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.-ΝΟ Χανιών

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2/12)

ΟΦΗ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9/12)

ΝΟ Υδραϊκός-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16/12)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.-ΑΟΠ Φαλήρου

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20/12)

ΠΑΟΚ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5/1)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.-ΓΣ Απόλλων Σμύρνης

Β’ ΓΥΡΟΣ

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13/1)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.-ΑΝΟ Γλυφάδας

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (27/1)

Εθνικός-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.

14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3/2)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.-Πανιώνιος

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (7/2)

ΝΟ Βουλιαγμένης-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.

16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (24/2)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.-ΝΟ Χίου

17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3/3)

ΝΟ Χανιών-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.

18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (23/3)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.-ΟΦΗ

19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (31/3)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.-ΝΟ Υδραϊκός

20ή ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (14/4)

ΑΟΠ Φαλήρου-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.

21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (21/4)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.-ΠΑΟΚ

22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (28/4)

ΓΣ Απόλλων Σμύρνης-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.

Το πρόγραμμα της Α’ Φάσης του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών

Α’ ΓΥΡΟΣ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (21/10)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.-Εθνικός

ΝΟ Βουλιαγμένης-ΑΝΟ Γλυφάδας

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25/10)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.-ΑΝΟ Γλυφάδας

ΝΟ Βουλιαγμένης-Εθνικός

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4/11)

ΝΟ Βουλιαγμένης-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.

Εθνικός-ΑΝΟ Γλυφάδας

Β’ ΓΥΡΟΣ

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11/11)

Εθνικός-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.

ΑΝΟ Γλυφάδας-ΝΟ Βουλιαγμένης

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (15/11)

ΑΝΟ Γλυφάδας-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π

Εθνικός-ΝΟ Βουλιαγμένης

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (18/11)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.-ΝΟ Βουλιαγμένης

ΑΝΟ Γλυφάδας-Εθνικός

About Χρήστος Παπαμιχαήλ

Δείτε επίσης

Για 26η συνεχόμενη ημέρα δίπλα στους κατοίκους της Μάνδρας!

Ο Ολυμπιακός συνεχίζει να βρίσκεται στο πλευρό των κατοίκων της Μάνδρας και να προσφέρει με ...