Αρχική / ΜΠΑΣΚΕΤ / Η συνολική στατιστική του ντέρμπι (pic)

Η συνολική στατιστική του ντέρμπι (pic)

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε με 93-80 από τον Παναθηναϊκό στο Ο.Α.Κ.Α., μένοντας για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι στην Ευρωλίγκα, μακριά από τις νίκες.

Οι «ερυθρόλευκοι» ήλεγξαν απόλυτα το παιχνίδι στο Α΄ ημίχρονο, αλλά στο Β΄ μέρος αποσυντονίστηκαν και έδωσαν την δυνατότητα στους γηπεδούχους να επανέλθουν στο ματς.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, τα χαμηλά ποσοστά ευστοχίας πίσω από τα 6,75 και η αδυναμία των Πειραιωτών να καθαρίσουν τ’ αμυντικά ριμπάουντ (έδωσαν 20 δεύτερες επιθέσεις, συνολικά, στον αντίπαλο), οδήγησαν, μοιραία, στην ήττα.

Δείτε την κάρτα, με την συνολική στατιστική της αναμέτρησης…

About kokkina.gr TEAM

Στα kokkina.gr, γράφουμε στα κόκκινα! Γράφουμε ό,τι αφορά τον Ολυμπιακό σε Ποδόσφαιρο, Μπάσκετ και όλα τα τμήματα του Ερασιτέχνη. Για ό,τι γίνεται και δεν λέγεται και ό,τι λέγεται και δεν γίνεται. Ανεξάρτητα, ειλικρινά και πάνω απ' όλα... κόκκινα!

Kέρδισε τον ΠΑΟ και διεύρυνε το σερί στο 48-0 κόντρα στον καλύτερο πελάτη!

Ο Ολυμπιακός ήταν ο μεγάλος νικητής σε μια ακόμα αναμέτρηση κόντρα στον Παναθηναϊκό σε βάρος ...